СПОРТ И ЗДРАВА ХРАНА ЗА ДЕТСТВО БЕЗ МАНА

51

Денес, кај Градскиот Саат во Прилеп се одржа настанот “Спорт и здрава храна за детство без мана” во организација на Локална Акциона Група АГРО ЛИДЕР и СОУ “Орде Чопела” – Прилеп. Децата имаа можност да учат и бојат во боенки за зелечук и овошје подготвени од организаторите, да се вклучат во забавни спорски ативности подготвени од спортски тренер само за нив, да другаруваат, и да уживаат во храна подготвена од тимот на училиштето “Орде Чопела”, Прилеп.

Идејата за овој настан е преку локални настани да се промовираат активности за учење преку игра и спорт,  здрав начин на живот во детството, а воедно да се овозможи интергенерациска дружба и пренос на наење од учениците од средното образование кон децата од школска и претшколска возраст.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content