СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Со информативни табли обележани културните и природните знаменитости во Прилеп

Во Општина Прилеп во тек е имплементацијата на проектот „Означување на културни и природни знаменитости во руралните средини во Пелагонискиот регион“ кој се реализира преку Центарот за развој на Пелаонискиот плански регион во партнерство со Општина Прилеп.

Проектот се реализира со финансиска поддршка од Агенцијата за финансиска поддршка во земјодејството и руралниот развој(АФПЗРР).

Во изминатите денови поставени се 36 патоказни знаци за означување на природни и културни знаменитости во руралните подрачја на Општина Прилеп.

Следува поставување на 75 информативни табли за означување на природни и културни знаменитости во рурални средини – информираат од општината.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content