СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Соопштение до верниците од прилепските црковни храмови

СООПШТЕНИЕ oд црковните храмови Свети Кирил и Методиј-Параклис и Света Петка Точила по повод празникот на СВЕТИ ФАНУРИЈ

РАСПОРЕД на богослужбите по повод празникот:

08 септември (четврток) – 17:00 часот – Празнична вечерна – 09 септември (петок) – 07:00 часот – Празнична утрена со Света Литургија

09 септември (петок) – 17:00 часот – Вечерна богослужба

После завршување на службите ќе се изврши и режењето на празничниот колач – фануропита, кој во негова чест го принесуваат верниците – информираат од црковните храмови.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content