СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Соопштение до верниците од прилепските црковни храмови

Браќа и сестри во Христа, наши прилепчани, ве известуваме дека ЛЕПЧИЊАТА ЗА СЛАВА ЌЕ СЕ ПЕАТ ИСКЛУЧИВО ВО ЦРКОВНИТЕ ХРАМОВИ.

За претстојната слава, ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА – ПРЕЧИСТА, во храмот Свети Кирил и Методиј ( ПАРАКЛИС)лепчиња ќе се пејат ВО САБОТА (03.12.2022г.) во периодот од 7:30 – 17:00 часот, додека во храмот Св. Петка лебчиња ќе се пејат исто така, од 7:30-17:00 ЧАСОТ.

Честита слава на сите кои ја чествуваат ПРЕСВЕТА БОГОРОДИЦА – ПРЕЧИСТА како закрилница на нивните домови т. е. домашна слава!

Нека ни е за многу години и на помош!

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content