СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Сообраќајка го затвори патниот правец Градско-Прилеп

Поради сообраќајна незгода, од 09:40 часот во прекин е сообраќајот на патниот правец Градско – Прилеп помеѓу Росоман и Сирково.

Сообраќајот е во прекин во двата правци за сите видови на возила, соопшти АМСМ.
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content