СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Смилеска ја доби битката со Пирганоски за прв човек на прилепската болница

Актуелната директорка на прилепската болница, Кети Смилеска, и понатаму ќе ја обавува функцината прв човек, откако ја доби битката со поранешниот градоначалник Сашо Пирганоски.

Откако СДСМ ја предводи власта, Смилеска е трет директор во оваа здравствена институција, после Илија Јованоски и Драги Богојески.

Конкурсот за директорската позиција во болницата заврши кон средината на октомври, а за битката за челното место се зборуваше и низ прилепската чаршија.

Се чини дека на најголеми маки беше претседателот на ОО СДСМ Прилеп, Зоран Пачешкоски, кој мораше да пресечи кој ќе ја води институцијата во иднина.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content