СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Слушнете го првиот музички проект на младата прилепчанка Маја Марија

Младата Маја Марија од Прилеп ја започна својата музичка кариера со нејзиниот прв cover на YouTube. Пред три месеци Маја Марија зеде втора награда на Меѓународниот арт фестивал, а сега се појави со нешто ново и уникатно.

Новиот cover е сплет од две англиски песни и е првиот проект кој Маја Марија го изведи по нејзина замисла.

“Најголема желба во животот ми е да успеам во музиката, но како секој музичар до сега одам чекор по чекор до целта. Целта на овој проект е да стекнам публика и да се претставам себе си. Понатаму би сакала да извадам, а можеби и да напишам своја авторска песна.’’, вели младата изведувачка од Прилеп.

“Интересно за мене е што сум љубител и на македонската музика. Сонувам дека еден ден ќе испеам нешто македонско кое ќе биде хит во Македонија со години, па и на тоа работам сега. Задоволна сум со својот успех до сега, а до следиот мој проект уживајте во овој”, додава Маја Марија.

Maркукуле и’ посакува огромни успеси на нашата млада прилепчанка во иднина, а следниот музички проект го очекуваме со нетрпение.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content