СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

сите музички имиња што ќе настапат на Прилеп Фест 2022

Најголемите македонски музички фолк ѕвезди ќе настапат на овогодинешниот Прилеп Фест 2022.

“Почитувани, сакаме да Ве информираме дека дефинирана е финалната листа на учесници на овогодинешното издание на Прилеп Фолк Фест. Листата на учесници е најдобра гаранција дека на 26-ти Мај ќе имаме незаборавна вечер, со дел од нашите најдобри пејачи и групи, претставници на фолклорната музика”

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content