СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Силна детонација вечерва во населбата “Корзомаало”

Силна детонација вечерва околу 20 часот се слушнала од објект на улица “Сотка Георгиоски”, во населбата “Корзомаало” во Прилеп.

На лице место интервенира екипа на Територијалната противпожарна единица, а засега не се познати причините поради кои настанала експлозијата и дали има повpeдени лица.

Повеќе информации подоцна, јави МаркукулеМК.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content