СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Се укинува забраната за движење во шуми

Движењето во шуми и шумски предели е повторно дозволено со вчерашната одлука на владата да се укине ваквата забрана која што на сила беше од трети август како заштита од шумски пожари.

Центарот за управување со кризи информираше дека во моментов нема активни пожари.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content