СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Свечено отворени просторите на Македонскиот културен клуб “Никола Вапцаров” во Благоевград

Македонски културен клуб “Никола Вапцаров” Прво собирање во чест на Денот на геноцидот врз македонскиот народ во Бугарија! 11 септември 2022.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content