СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Родот Македонски преживеал и ќе живее со вакви генерации (Видео)

На 29.04.2022, во Домот на културата “Крсте Петков Мисирков” во општина Градско, се одржа промоцијата на новоиздаденото издание “Македонци – милениумски сведоштва за идентитетското име” (документи и анализи) на д-р Бранислав Светозаревиќ Покорни.

Културно-уметничката програма беше збогатена со настапите на КУД “Стоби” од Градско и Балетско студио “Sparkly feet”.

Најголем впечаток оставија токму девојчињата од “Sparkly” чиј настап денеска масовно се споделува на социјалните мрежи.

Уживајте во продолжение:

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content