СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Репертоар на прилепскиот народен театар „Војдан Чернодрински“

Две претстави на програмата оваа недела.

ПЕТОК, 23.12.2022 – 19.30 ч. – „ДА ИНСПЕКТОРЕ, претстава со грешки“.

САБОТА, 24.12. 2022 – 19.30 ч. – „ДУПЛО ДНО“.

Влезници на тел. бр. – 076 422 378.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content