СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Редослед на возните линии за празниците

“Јавниот Градски Превоз при ЈП за ПУП на сите граѓани им ја честита Новата 2022 год. и Божиќните празници со желби за добро здраве и бериќет. Воедно ги информираме граѓаните дека:

Автобусите на Јавниот Градски Превоз ќе имаат редуциран возен ред на сите линии за време на Новогодишните и Божиќните Празници.

 

И тоа по следниов редослед :
31.12 – Од 6.30 h до 15.30 h сите три линии,
01.01 – Неработен ден,
02.01 – Неработен ден,
03.01 – Полно работно време од 6.30 h до 19.30 h,
04.01 – Полно работно време од 6.30 h до 19.30 h,
05.01 – Од 6.30 h до 17.30 h сите три линии,
06.01 – Неделна (вонредна) линија на еден саат од 6.30 h(х.Салида) до 14.30 h од (Н.Гробишта),
07.01 – Неделна (вонредна) линија на еден саат од 6.30 h(х.Салида) до 14.30 h од (Н.Гробишта) со зголемен број автобуси,
08.01 – Неделна (вонредна) линија на еден саат од 6.30 h(х.Салида) до 14.30 h од (Н.Гробишта),
09.01 – Неделна (вонредна) линија на еден саат од 6.30 h(х.Салида) до 14.30 h од (Н.Гробишта).

Со почит
Автобуски Градски Превоз

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content