СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Регионални вакцинални пунктови ќе се формираат во Струмица, Прилеп и Велес

Владата ја разгледа и усвои информацијата за формирање регионални центри за Ковид-19 вакцинација во Струмица, Прилеп и Велес и го задолжи Министерството за здравство во соработка со тие општини да го координира спроведувањето на неопходните активности за формирање на регионални вакцинални пунктови за масовна вакцинација во овие градови.

Со оваа одлука, како што соопшти владината прес-служба, Владата им препорачува на општините Струмица, Прилеп и Велес да учествуваат во уредување на вакциналните пунктови во соодветни спортски сали.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content