СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Продолжуваат ракометните возбудувања: Прилеп вечерва домаќин на Тиквеш

По 40 дена пауза продолжува првенството од основниот дел на Супер лигата.

Екипата на РК Прилеп во 17. коло е домаќин на кавадаречки Тиквеш. Дуелите на двата ривала речиси секогаш се изедначени, па тоа не е исклучено да биде и на овој меч, иако гостинскиот состав ја има фаворитската улога со 6. место од табелата и 25 бода, наспроти домашниот на 9. со 15.

Од младиот прилепски тим може да се очекува отпор, со оглед на добро одработените подготовки низ серија пријателски средби која заврши во Лесковац.

Вечерва во салата на СОУ „Ристе Ристески – Ричко“ судии се Методија Илиевски и Михајло Илиевски, делегат Игор Огненов, сите од Битола.

Натпреварот вечерва од 19 часот може да се гледа на овој линк:

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content