СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Прилепчанка ја освои штипската публика и доби најголем број гласови на „Макфест”

Минатиов викенд во Штип се одржа 38-мото по ред издание на македонскиот музички бренд „МАКФЕСТ”, на кој учество како дебитант зеде и нашата прилепчанка Александра Трајческа.

Александра настапи со својата песна „НЕ САКАМ“, на музика, текст и аранжман на композиторката Ана Пандевска.

На првата вечер на овој фестивал резервирана за дебитантите, Александра доби најголем број на гласови од публиката и со тоа се пласира во следната, ревијална вечер, која беше обезбедена за настапот на ѕвездени имиња од македонската музичка сцена.

„Прекрасна публика, совршена организација и преубава сценографија. Задоволна сум од тоа како ја изнесов песната и благодарна на штипската публика која како публика со изграден музички вкус ме награди со своите гласови, и се разбира на директорот на фестивалот Роберт Саздов за пружената можност. Слушнете ја мојата песна и пишете ги вашите впечатоци. Вашата поддршка за мене значи непроценлив поттик .Ви благодарам од срце.“ , порача Александра.

Талентираната девојка од Прилеп по којзнае кој пат покажа со какви вокални способности располага и дека ѝ претстои блескава музичка кариера. Уживајте во продолжение со нејзиниот настап.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content