СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прилепчанка фатена со 4.000 капсули трамадол

ОВР Прилеп поднесе кривична пријава против З.Р.(53) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и пуштање во промет на штетни средства за лечење“.

На 11.04.2023, кај с.Плетвар, полициски службеници извршиле преглед во патничко возило во кое се превезувала пријавената, при што кај неа биле пронајдени одземени 4.000 капсули трамадол.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content