СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прилепчани ја дочекаа Новата 2023 година на градскиот плоштад (Фото галерија)

Со настапите на Балканика бенд и The Hounds, прилепчани ја дочекаа Новата 2023 година на градскиот плоштад “Методија Андонов – Ченто”.

Maглата и ладното време не ги спречи неколку стотини наши сограѓани да се забавуваат и да наздрават на градскиот плоштад.

Пред присутните граѓани се обрати и градоначалникот, кој порача:

-Почитувани мои сограѓани, Ви посакувам среќна нова 2023 година, многу здравје пред се, благосостојба, среќа и мир во вашите домови. Во новата година да продолжиме сплотено и да ја развиваме нашата општина Прилеп

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content