СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прилепчани се забавуваа со “Жена од султана”, “Тропико Бенд”, Ламбе Алабаковски и Миле Кузмановски

Со настапите на Ламбе Алабаковски, Миле Кузмановски, Тропико Бенд и Тијана ЕМ, синоќа започна PRILEP BEET WEEKEND. Oрганизаторите се задоволни од посетеноста на првата фестивалска вечер и очекуваат уште повеќе гости денеска и утре.

Забележително беше дека на прилепчани им недостига забава и дека си го сакаат фестивалот, па најголем број синоќа беа во центарот на градот и се забавуваа.

Вечерва на фестивалската сцена ќе настапат АРЕА, Пајак и женското трио од Србија, HURRICANE. Покрај овие изведувачи, организаторот најави и едно изненадување, па прилепчани со нетрпение очекуваат да видат кој ќе биде четвртиот изведувач вечер.

Извор: МаркукулеМК.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content