Прилепчанец на стари години фатен како краде

195

На 28.06.2024 во 15.10 часот во Прилеп полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода В.Р.(60) од Прилеп кој бил затекнат при извршувањето на кривично дело „кражба“ од објект.

По извршениот преглед, кај него биле пронајдени предмети кои потекнувале од кривичното дело.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content