СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Прилепските џудисти од „Сеишин” викендов освоија 21 медал

Во саботата (29.04.2023) во Скопје се одржаа Државните Првенства за Пионери-ки и Сениори – ки во џудо. Џудо клубот Сеишин-Прилеп на овие првенства зеде учество со 26 џудисти, а освоија 21 медал (7 златни, 4 сребрени и 10 бронзени).

Резултати поединечно:
Пионери:
1. Немања Џагадуроски 1 во место
2. Марко Ацески 2 ро место
3. Ратко Ацески 3 то место
4.Марко Василески 3 то место

Пионерки:
1. Јана Ангелевски 1 во место
2. Софија Ѓорѓиеска 2 ро место
3. Теодора Илиоска 1 во место
4. Тамара Илиоска 1 во место
5. Андреа Кнежевски 3 то место
6. Мила Здравеска 3 то место

Сениорки:
1. Теодора Димеска 1-во место
2. Теона Настоска 3 то место
3. Кристина Мантароска 2 ро место
4. Елеонора Илиоска 3 то место
5. Мартина Јанкоска 1 во место

Сениори:
1. Никола Магдески 2 ро место
2. Михаил Димоски 3 то место
3. Михаил Стојановски 3 то место
4. Стефан Талески 3 то место
5. Марио Цинцароски 3 то место
6. Христијан Стојкоски 1 во место

ЏК Сеишин Прилеп во следниот период продолжува со меѓународни настапи на џудо турнирите во регионот (Бугарија, Албанија и Србија).

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content