СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Прекин во водоснабдувањето во Прилеп

Соопштение од ЈКП Водовод и канализација.

Водоснабдувањето на ден 25.10.2022 (вторник) ќе биде нормално со здравствено исправна вода за пиење.
Вкупната произведена количина на вода е 287л/с, од кои 247/с од Студенчица, 0л/с од бунари и 40л/с од сопствени извори.

Прекин во водоснабдувањето заради санација на дефекти и приклучоци во периодот од 08 до 14 часот ќе има на следните улици и делови од Општина Прилеп:

ул. “Егејска” бр.15, ул. “Орде Чопела” (кај Окта), ул. “Пенко Здравкоски”, ул. “2-ри Август”, ул. “Савка Маневска”.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content