СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Превентивни активности во Битола и Прилеп за заштита од џебни кражби

На граѓаните, посебно повозрасните, покрај практични совети во врска со начините и постапките кои треба да се преземат во насока на поголема заштита од сторители на џебни кражби.

Секторот за внатрешни работи Битола, Отсек за превенција и полициските станици Битола и Прилеп заедно со портпаролот на СВР Битола на градските пазари во двата града спроведоа превентивни активности за заштита од џебни кражби под мотото „Заедно до поголема сигурност“.

На граѓаните, посебно повозрасните, покрај практични совети во врска со начините и постапките кои треба да се преземат во насока на поголема заштита од сторители на џебни кражби, им беа поделени и летоци со едукативна содржина, соопштија од СВР Битола.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content