СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Прв пат во историјата власта со полициски барикади се одвои од народот на Мечкин Камен (ФОТО+ВИДЕО)

Покрај зголемената дистанца меѓу свиттата на премиерот Ковачевски и народот денска на Мечкин Камен друга голема разлика од порано е што сега народот кој е ,,истуркан” на безбедно растојание од политичарите е издвоен и со полициски барикади.

Никогаш предходно меѓу делегациите што одат кон споменикот на Мечкин Камен и присутниот народ немало полициски барикади.

Покрај огромниот број на полицајци во цивилна облека кои го обезбедуваа Ковачевски од својот народ пред граѓаните кои беа на повеќе од 20 метри имаше поставено и метални полициски барикади со цел да се спречи некој да дојде до поворката на Ковачевски.

Анализа на видеата од сите претходни прослави покажува дека никогаш немало ваква заштита на било која политичка елита од својот народ.

Полициски барикади немаше ниту во времето кога таму одеше Зоран Заев.

Во видеото околу 9 минута.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content