СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Прволигашки фудбал денеска во Прилеп

Фудбалерите на Победа денеска со почеток од 14часот на градскиот стадион “Гоце Делчев” во Прилеп, ја дочекуваат екипата на Силекс.

Кратовчани во Прилеп ќе пристигнат со тројца поранешни членови на црвено-белите: Хамза Рамани, Дарко Анѓелески и Андреј Петкоски, и несомнено се фаворити на денешниот дуел.

Сепак, не смее да се заборави дека во првиот дуел есеноска, Победа славеше со високи 0:3 во Кратово, па фудбалските вљубеници се надеваат дека победашите и денеска ќе имаат доволно мотивација за да направат ново изненадување.

Победа во моментов е на самото дно на прволигашката табела, со изедначен број бодови со екипата на Скопје.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content