СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

По 6 години првпат се сретна со другарите

Според објавите на социјалните мрежи него го пречекаа неговите пријатели од Прилеп.

По 6 години откако беше притворен и затворен, по настаните во Собранието на 27 април, Јане Ченто за првпат користи слободен викенд од затворот.

Според објавите на социјалните мрежи него го пречекаа неговите пријатели од Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content