СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Почна исплатата на декемвриските пензии

Денеска започна етапната исплата на пензиите за месец декември, кои продолжуваат да се исплатуваат предвремено, информираат од Министерството за труд и социјална политика.
Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content