СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Почеток на новата учебна година

Денеска започнува новата учебна година.

Во сите училишта кои работат во градот под Марковите Кули и неговата околина, се создадени сите неопходни услови за успешен почеток и тек на наставата.

Учебната година во Прилеп започнува со надеж за остварување на високи образовни резултати како од страна на наставниците, така и од страна на учениците, а целта е исто така да се обезбеди квалитетна настава за учениците.

Наставата во оваа 2022/2023 година за сите ученици ќе се реализира во отворени училишта, и после толку години без антиковид-протоколи и без обврска за носење заштитни маски. Засега не се предвидуваат никакви превентивни мерки.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content