СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Полицијата фати две запрежни коли натоварени со дрва во близина на Прилеп

На 28.10.2023 во периодот од 14.00 до 22.30 часот на патот кој води кон манастирот „Св.Ѓорѓија“ во прилепско, при преземање службени задачи, полициски службеници од Полициската станица Прилеп пронашле две запрежни коли натоварени со бесправно исечени огревни дрва.

Дрвата и запрежните коли биле предадени на одговорно лице од ЈП Национални шуми-ПСШ Црн Бор Прилеп.

Се работи на расчистување на случајот – стои во соопштението од ОВР Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content