СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Пожарот во Беровско утрово интензивно се гасне од воздух

Интензивно се гасне пожарот и од земја и од воздух меѓу беровските села Митрашинци и Будинарци.

Командирот на ТППЕ-Берово, Сашко Руменковски за МИА вели дека уште рано наутро почнале хеликоптерите да исфрлаат вода од воздух, со што е спречено да се шири огнот кон боровата шума.

Тој посочи дека пристигнуваат и колеги пожарникари и доброволци од соседните градови и од цела држава.

Руменковски вели дека сега е направен обрач и не е дозволено да се шири огнот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content