СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Повторно дојави за бомби утрово има во неколку скопски училишта

Повторно дојави за бомби утрово има во неколку скопски средни и основни училишта.

Од МВР сѐ уште нема официјална информација до колку објекти е упатена закана за поставена експлозивна направа.

Дојави за бомби вчера имаше во 23 средни и 22 основни училишта во Скопје. По спроведените проверки, МВР информираше дека сите дојави се лажни.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content