Повеќе од една година немаме реагенс за засејување облаци против град

164

Во мај 2023 година Управата за хидрометеорлошки работи соопти дека не може да најде една од компонентите што е составен дел на реагенсот. Проблемот се адресираше на војната во Украина

Замјоделците кои огорчено ги сумираат штетите поради обилните дождови и градот што паѓаше изминатва недела на социјалните мрежи постојано алармираат и прашуваат: „Каде се градобијните ракети?“

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content