СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Спорт

Победа го доби ривалот за Младинската Лига на шампиони

Во Нион, седиштето на УЕФА, во тек е жребот за овогодишниот циклус мечеви од Младинската лига на шампиони.

Младинците на Победа за противник во прелиминарната рунда меѓу 32-та тима младински шампиони на своите земји, го добија првакот на Северна Ирска Колерајн – град кој се наоѓа 55 км северозападно од Белфаст.

Првиот меч се игра на 14 септември во Ирска, а реваншот е на 5 октомври во Скопје.

Победникот од овој двомеч во второто коло ќе се сретне со поуспешниот од двомечот Генк/Славија Прага.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content