СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Технологија

Патики и сандали се рекламирале на официјалниот сајт на македонската влада!

Сајбер безбедност на македонската влада, некој на нивниот сајт рекламирал патики, тренерки и сандали!!! Google тоа го памти…, напиша главниот и одговорен уредник на Радио Лидер, Љупчо Златев.

Ако на Google пребарате информации поврзани со официјалниот сајт на Владата на Република Македонија – vlada.mk – ќе забележите дека Vlada.mk прикажува линкови до Air Jordan, Nike, Yeezy, Adidas, Asics и други спортски брендови.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content