СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

„Палачинкијада“ во Прилеп

Во петок на 09.06.2023 година со почеток од 18:00 часот, на камената бина на плоштадот „Александрија“, крајот на учебната година во Прилеп, ќе се одбележи со традиционалната манифестацијата „Палачинкијада“.

-Ќе се дружиме со „Биби“, ќе се забавуваме и ќе јадиме палачинки. На најдобрите ученици од основните и средните училишта од општина Прилеп ќе им бидат доделени пофалници – информираат од општина Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content