СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Пазарна ги тресе пазарџиите на Кванташки

Инспекторите на пазарна утрово по вторпат месецов упаднаа на кванташки пазар каде се вршат контроли.

Тие доаѓаат по поплаки дека пазарџиите имаат нечесен пазарен однос односно дека кријат овошје и зеленчук спротивно на владината одлука.

Ќе се проверуваат и цените по кои се продаваат овошките и зеленчукот, односно дали се почитува ограничувањето на цената. Проверките ќе траат во текот на цел ден, дали има прекршувања на мерките ќе се знае веќе попладнево.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content