СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Здравје

Отворен првиот центар за лекување од дебелина во Македонија

Mакедонија го доби првиот центар за лекување од прекумерна тежина.

Ќе функционира во рамките на болницата Осми септември, каде во процесот ќе бидат вклучен цел тим медицински кадар.

Дел од тимот е и д-р Танер Хасан, кој за Канал 5 вели дека дебелината добива епидемиолошки размери..

Со доктор Танер разговараше Мирјана Мирчевска Јовановиќ.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

Извор: Канал5МК.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content