СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

ОПШТИНА ПРИЛЕП ДОДЕЛИ 5м3 плочки на манастирот Св. Ѓорѓија

Советот на општина Прилеп на 23 јануари ја одржа редовната 52 седница, на која се усвоија извештаjот за работата на Советот за 2020 година и Програмата за работа за 2021 година, како и Одлуката за усвојување на Програмата за работа и развој со инвестициони вложувања и финансискиот план за 2021 година на ЈКП ,,Водовод и канализација’’.

Освен тоа на веб страната од општината и на Фејсбук профилот на градоначалникот Илија Јованоски, се пофалија дека донеле одлука да донирање на 5м3 камени бекатон плочки на манастирот Св.Ѓорѓија.

Секоја донација е добредојдена во македонските светилишта.

 

 

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content