СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Од четврток температури и над 40 степени

Целата територија на Македонија во четврток и петок ќе биде под влијание на топол бран со високи утрински и дневни температури кои на повеќе места ќе бидат над 35 степени, а во југоисточните делови и над 40 степени Целзиусови, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР).

Во целата држава во четврток и петок ќе биде активно портокаловото ниво на опасност од високи температури.

Според прогнозата, во петок ноќта ќе има зголемена облачност со појава на повремени врнежи.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content