Од четврток температури и над 40 степени

25

Во целата држава во четврток и петок ќе биде активно портокаловото ниво на опасност од високи температури.

Според прогнозата, во петок ноќта ќе има зголемена облачност со појава на повремени врнежи.

Може ќе Ви се допадне

Веб страницата користи *колачиња со цел да овозможи и креира подобро корисничко искуство за нашите посетители. Прифаќам Повеќе

Skip to content