СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Од полноќ горивата со нови цени

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за цените на горивата кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела РКЕ одлучи цените на бензините да се намалат за еден денар, а дизелот да поевтини за два денари.

 

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 80,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 82,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 80,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 78,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 51,335 (денари/килограм).

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content