СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Од денеска „гарантирани“ пониски цени на одделни прехранбени производи

Oд денеска до 30 ноември издвоени прехранбени производи во маркетите ќе се продаваат за најмалку 10 отсто пониски цени отколку што се продавале на 1 август.

Производите ќе ја имаат ознаката „гарантирана цена“.

Владата на вчерашната седница ја донесе одлуката за поевтинување на прехранбените производи за 10 отсто и замрзнување на намалените цени.

Според најавите на министерот за економија, Крешник Бектеши листата со производи ќе се прошири следната недела.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content