СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Економија

Одбележување на Светскиот ден на штедењето

Светскиот ден на штедењето – 31 октомври ќе биде одбележан денеска со онлајн настан во организација на Македонската банкарска асоцијација (МБА).

Според најавата од МБА, одбележувањето ќе се одржи во хибриден формат, а ќе се обратат Маја Стевкова-Штериева, претседателка на Македонска банкарска асоцијација, министерот за финансии Фатмир Бесими, вицегувернерка на Народната банка Ана Митреска и директорот на Фондот за осигурување на депозити Амир Шабани.

Традиционално на настанот ќе бидат поздравени и најдобрите службеници.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content