СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Ова е дел од атмосферата на првата вечер од “Пиво Фест” (Видео)

Вечерва стартуваше 18-то издание на фестивалот на скарата и пивото во Прилеп, “Пиво Фест” 2022. Најмасовната фестивалска манифестација кај нас слави полнолетство, а на фестивалската сцена вечерва свој настап имаат: Елена Петреска, Група Балканика, Нино Величковски, Наум Петрески, Ален Хасановиќ, ДНК, Џамбо Агушев и оркестар и Љубојна.

Еве мал дел од атмосферата како најава за кулминацијата која ќе следува од утре.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content