СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Нов асфалт на четири улици во Прилеп (Фото)

Продолжува асфалтирањето на улици во Прилеп.

Градоначалникот Борче Јовчески денеска изврши увид во почетокот на градежните активности за асфалтирање на улиците: Цена Џинорозот, Благоја Крстески, Добре Иваноски и Прохор Пчински со вкупна површина од 2500м2.

-Вреди да се напомене фактот што овие улици не се асфалтирани повеќе од 40 години. Инвестициите во областа на асфалтирање и рехабилитација на улици и патишта ќе продолжи и во наредниот период. Општина Прилеп ќе продолжи да работи во интерес на сите наши сограѓани – се вели во соопштението од општина Прилеп.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content