СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Локално

Нов асфалт на улицата “Мукос” во Прилеп

Oпштина Прилеп почна со асфалтирање на улици. Проектот асфалтирање на над 60 улици, денеска започна со турање нов асфалт на улицата “Мукос”.

-Денес извршивме увид на улицата ,,Мукос“, од каде што стартуваме со реализацијата на овој капитален проект за Прилеп, затоа што започнуваме една акција со која ќе рехабилитираме улици на кои што не е интервенирано во последните 30-40 години! Со нашиот план за подобрување на патната инфраструктура, дефинитивно ќе ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, а се разбира и нивото на услуги на сите наши сограѓани корисници во сообраќајот. Оваа Локална самоуправа на општина Прилеп ќе продолжи да работи во интерес на сите наши сограѓани – напиша на ФБ градоначалникот Борче Јовчески.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content