СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Култура

Новогодишни украси изработени со многу љубов од детски раце

Учениците од СОУ „Кузман Јосифоски – Питу“ Прилеп, последните денови од годинава, активно изработуваат новогодишни украси, кои ќе ги продаваат на 19.12.2022г. на плоштадот „Методија Андонов-Ченто“.

Парите кои ќе бидат собрани од продавањето на новогодишни украси ќе бидат наменети за хуманитарни цели – пакетчиња за деца со посебни потреби.

Ги покануваме сите добронамерни граѓани да купат од понудените украси, кои учениците ги изработија со голема љубов и ентузијазам.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content