СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Нови пукотници во Скопје, по тепачка меѓу две групи: Нападнат полицаец, напаѓачите во бегство

Нови пукотници вчеравечер во Скопје, по тепачка помеѓу две групи. Од Министерството за внатрешни работи за „Макфакс“ посочуваат дека во близина на Радишани бил нападнат полицаец кој во моментот не бил на работа, но и две други лица.. Ова се случувало на еден час по полноќ.

„Н.Б., Е.Б. и М.С., кои биле со возило „БМВ“, како и неколку лица кои биле со возило „цитроен“ му го блокирале патот на возилото „рено“ во кое биле П.П., Д.К. и Ф.Г. и почнале да удираат по возилото и физички ги нападнале. Потоа П.П. испукал неколку пати во воздух од службениот пиштол, по што лицата кои биле со возило „цитроен“ се дале во бегство“, велат од МВР.

На нападнатите им е пружена лекарска помош во Клинички центар Скопје. Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Messenger icon
Пишете нѝ на Фејсбук!
Skip to content