СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Политика

Нови дојави за бомби во неколку скопски училишта

Во скопските гимназии „Георги Димитров“ „Никола Карев“, „Јосип Броз Тито“, „Раде Јовчевски Корчагин“, „Михаило Пупин“ нешто пред 15 часот стигнале закани за поставени бомби. Учениците биле евакуирани. Полицијата ќе врши антитерористичка проверка.

Заканите за поставени бомби низ учлиштата во Скопје продолжија и оваа седмица а во претходните денови закани имаше и во други градови.

Во текот на вчерашниот ден, дојави за поставени бомби имаше во 19 училишта.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content