СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

Македонија

Ни доаѓа снегот во Македонија

Времето утре ќе биде променливо облачно и студено со засилен, повремено силен северен ветер (над 80 км/час). На повисоките места и на планините ќе има слаби локални врнежи од снег, соопшти УХМР.

Потоа времето ќе биде стабилно со ниски утрински температури и пораст на дневната температура.

Минималните утрински температури ќе се спуштат до минус 5, а максималните дневни ќе достигнат до 16 степени.

Прикажи повеќе

Холидеј

Радио Холидеј е приватна радио станица - концесионер која со квалитетен сигнал го покрива регионот на Општина Прилеп, Крушево, Македонски Брод, Демир Хисар, Битола и поширокиот Пелагониски регион.

Поврзани објави

Back to top button
Skip to content